Sposoby na wiosenne kwiaty

0
210
Rate this post

Każdy lubi świeże kwiaty w domu (no, może poza alergikami), zwłaszcza wiosną, gdy w zimie nie można ich było spotkać w ogrodzie, parku czy na łące. Wiosenne kwiatki nie są jednak zbyt trwałe, jeśli wstawimy je do wazonu; jednak paroma interesującymi sztuczkami możemy przedłużyć ich ładny wygląd i żywot. Oto kilka z nich:
1. Stokrotki: mimo wymieniania wody główki tych wdzięcznych kwiatków się pokładają? Trzeba na minutę łodyżki stokrotek zanurzyć we wrzątku, a następnie wstawić do wazonu z wodą trochę cieplejszą niż pokojowa:
2. Jaskry: to bardzo wdzięczne, ale i bardzo nietrwałe kwiatki: wkrótce po włożeniu do wazonu płatki z nich zaczynają opadać; jedyna rada to postawić wazon z tymi kwiatkami w najzimniejszym miejscu pokoju np. przy otwartym oknie;
3. Żonkilom i hiacyntom dobrze zrobi przed wstawieniem do wazonu przypalenie nad płomieniem uciętych łodyżek, co zapobiegnie wypływaniu z ich środka płynu, a to z kolei przedłuży ich żywot;
4. Tulipany, których łodygi stają się wiotkie można uratować przycinając łodyżki, owijając ciasno papierem i wstawiając do wody z letnia wodą bardzo głęboko. Po 30 minutach powinny znowu być sztywne.