Alfa Romeo GTV/Spider

0
376
5/5 - (1 vote)

Alfa Romeo GTV

W palecie pojazdów marki Alfa Romeo nie może zabraknąć modeli wyposażonych w nadwozie coupe oraz kabriolet. Po kilkuletniej przerwie, takie właśnie pojazdy, a mianowicie coupe, zwane GTV oraz otwarty Spider, pojawiły się w 1994 roku. Pierwszą modyfikację obu pojazdów przeprowadzono w połowie 1998 roku, wprowadzając w nich niewielkie zmiany w wystroju nadwozia a także nowy silnik Twin Spark o mocy 144 koni mechanicznych.

Nie jest tajemnicą, że pojazdy te w pewnym stopniu są zunifikowane ze sportowym fiatem Coupe, ale w tym przypadku nie przynosi to ujmy żadnemu z tych pojazdów. Obie sportowe Alfy mają gładkie i opływowe powierzchnie nadwozia, które zostały ożywione skośnie przebiegającą linią podziału bocznych płaszczyzn, dzięki czemu uzyskano kształt podwójnego klina i dynamiczny wygląd pojazdu. Spider jest otwartym pojazdem 2-osobowym, dysponującym w razie potrzeby miękkim dachem wykonanym z wodoodpornego materiału, natomiast zamknięte coupe GTV jest pojazdem formuły 2+2, co w praktyce oznacza, że na tylnym siedzeniu można, na niedużą odległość podwieźć dwójkę pasażerów.
Alfa Romeo Spider

Alfa Romeo Spider

Obok wymienionego już silnika 1,8 w obu wersjach montowana jest jednostka Twin Spark 2,0 o mocy 150KM, a ponadto wersja Spider otrzymać można z mocnym silnikiem V6-3,0 litra o mocy 192 koni mechanicznych, a wersję GTV z turbodoładowanym silnikiem V6-2,0 o mocy 200KM lub V6-3,0 litra o mocy 220KM. Zarówno Spider jak i GTV godnie kontynuują długoletnią tradycję marki Alfa Romeo, której pojazdy w latach 50 i 60 były przedmiotem westchnień naszych ojców a może nawet i dziadków.

Źródło: https://www.perfumellablog.pl/2023/05/jak-czesto-myc-pedzle-gabeczki-i-inne-akcesoria-do-makijazu.html