Sposoby na dłuższe życie sprzętów domowych

0
148
Rate this post

1. Pralka automatyczna
Aby dłużej służyła należy po każdym praniu zastawić drzwiczki otwarte, aby wyschła w środku (zarówno bęben jak i gumowy kołnierz);
Należy także dobrze pralkę wypoziomować, a wtedy nie tylko będzie ciszej ?chodzić?, ale łożyska i bęben nie będą się szybko niszczyć.
2. Odkurzacz
Należy pilnować regularnego wymieniania worków na kurz oraz przynajmniej raz na pół roku wymienić filtr chroniący silnik przed niszczącym pyłem, a zabite kurzem szczotki mają mniejszą skuteczność.
3.Lodówka
Należy pamiętać o pilnowaniu drożności kanalika, którym odprowadzana jest wilgoć z lodówki (jego zatkanie grozi skraplaniem się wilgoci na tylnej ściance urządzenia), co jakiś czas dobrze jest wstrzyknąć niewielką ilość gorącej wody przy pomocy strzykawki.
3. Czajnik elektryczny
Należy pamiętać o regularnym odkamienianiu urządzenia, bo wapienny nalot na grzałce nie tylko powoduje, że szybciej się ona niszczy, ale także utrudnia przewodzenie ciepła, a co za tym idzie dłuższy czas jest potrzebny do nagrzania wody. Wystarczy do ciepłej wody w czajniku wlać sok z cytryny lub ocet i pozostawić na jakiś czas. Czynność powtarzać raz w miesiącu.