Czy w stylizacjach trzeba zważać na trendy?

0
63
Rate this post

Wśród mężczyzn nie ma wielu zapaleńców mody. Jednak na pewno zauważamy wzrost zainteresowania modą ze strony mężczyzn. Coś w tym jest. Śmiało, można powiedzieć, że stylizacje męskie na przełomie lat przeszły ogromną metamorfozę. Zauważamy w nich poprawność, nutkę szaleństwo oraz podążanie za trendami. Czy to ostatnie jest konieczne?

Przede wszystkim w danej stylizacji musisz się dobrze czuć

W stylizacjach przede wszystkim należy się skupić na tym, aby się w nich dobrze czuć. Gdy dobierzemy spodnie rurki i obcisłą koszulkę, a jednocześnie do tego typu elementów garderoby nie jesteśmy przyzwyczajeni, to nie będzie to nasza ulubiona stylizacja. Gdy w niej będziemy chodzić, to nie będziemy się czuć dobrze. Co więcej, inne osoby (nawet nas nie znając) będą to widziały. Pewnych rzeczy nie można ukryć.

Zatem, tworząc stylizację pierwsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę to kwestia wygody zestawionych ubrań. Przymierzając je, musimy się czuć komfortowo. Gdy coś będzie nas uwierało, czy też nie będziemy mogli spojrzeć w swoje odbicie w lustrze, to nie jest to zbyt dobry znak. Powinniśmy wiedzieć, że jest to znak, aby daną stylizację kompletnie zmienić, a wręcz odrzucić. Niczego nie wolno na siłę robić.

Niektórzy mężczyźni chcą jednak dorównać swoim drugim połówkom i próbują podążać za trendami. Czytają różnego rodzaju artykuły, na przykład jak ten https://www.kozaczek.pl/jesienno-zimowe-trendy-dla-kazdego-mezczyzny/ i opierają swoje decyzje zakupowe na ich oparciu. W zasadzie to nie ma w tym niczego złego. Dopóki nie działa się wbrew sobie. Na siłę nie róbmy niczego.

Oparcie o modny element

Odwzorowywanie stylizacji wprost z wybiegów mody od A do Z niestety się nie sprawdza. Gdy nie jest to totalnie nasz styl, to w takich ubraniach wygląda się po prostu karykaturalnie. Coś w tym jest. Najlepiej działać w oparciu o zasadę wyboru jednego modnego elementu. Co to oznacza? Sprawdzamy sobie, co obecnie jest modne. Gdy jest to na przykład dany typ okrycia wierzchniego, to możemy jesienne stylizacje stworzyć w oparciu o ten płaszcz, czy też kurtkę. Gdy jest to dana czapka, to wykorzystajmy ją do kilku naszych topowych stylizacji.

Powinniśmy w ten sposób postępować, nawet gdy stylami elementy te do siebie nie pasują. Dlaczego jest to takie ważne? Jest to takie ważne, ponieważ łączenie stylów wychodzi nam jak najbardziej na plus. Kto powiedział, że dana stylizacja musi być utrzymana w jednym stylu? Właśnie ciekawiej jest, gdy pojawia się element, który jest ze stylu całkowicie kontrastującego. Dlaczego jest to takie ważne? Wówczas stylizacja dostaje pazurka, a kobiety ten pazur lubią w męskich stylizacjach.

Gdy mężczyźni pokochają modę, to mogą nawet zaproponować jakąś stylizację swojej ukochanej. Dzięki temu zaimponują jej i będą mogli widzieć swój pomysł noszony na bliskiej im osobie. Jest to na pewno dla takiego mężczyzny fantastyczna sprawa. Nie należy na pewno robić tego od razu (bez doświadczenia), ponieważ można zaliczyć wpadkę.