Opel Astra J

0
884
4/5 - (1 vote)

Produkowany od 1991 roku Opel Astra, należy do największego, w skali światowej, koncernu samochodowego – General Motors. Za jego ojca uznaje się model Opel Kadett, którego przestarzała konstrukcja wymagała unowocześnienia. Obecnie, producenci oferują czwartą już odsłonę tego auta, pod nazwą Opel Astra J. Linia swoją premierę miała w we Frankfurcie nad Menem, w grudniu 2009 roku. Już miesiąc później można było zakupić ten model w naszym kraju.
Trzy podstawowe wersje nowego Opla Astry

Pierwszą z nich jest Opel Astra Hatchback. Model ten jest rzadko spotykanym 5-drzwiowym kompaktem. Przyciąga spojrzenia i jest – po prostu – stworzony dla kobiet! Smukła przednia listwa z logo marki nadaje opływowemu kształtowi samochodu dodatkową aerodynamiczność. Wszystkie elementy ze sobą świetnie współgrają. Przednie reflektory swoim kształtem pasują do nowego układu kierunkowskazów i świateł przeciwmgielnych. Dużą uwagę przywiązano też do projektu wnętrza samochodu.

Opel Astra Sports Tourer to cechujące się dużą dynamiką kombi. Niebanalne sportowe możliwości są wyzwaniem dla kierowców. Wygodne fotele ułatwiają komfortowe pokonywanie dużych odległości. Poprawione zawieszenie ogranicza wstrząsy spowodowane dziurami w drogach, a zastosowany mechanizm Watta pomaga płynnie pokonać zakręty. Uwagę przykuwa tylna ściana samochodu. Kształt bagażnika sprawia wrażenie muskularności, co dodatkowo podkreśla szeroka szyba. Nie przez przypadek wygląd lamp nawiązuje do profilu skrzydła. W ten sposób staje się harmonijnym przedłużeniem linii auta, nadając mu uporządkowaną formę.

Kolejną odmianą czwartej generacji Opla Astry jest model Sedan. Podobnie jak jego samochodowi bracia, ma on dynamiczny kształt podkreślony dodatkowo przez powierzchnie i krawędzie karoserii, które płynnie się przeplatają. Łagodna linia dachu delikatnie przechodzi w dość mocno opadającą tylną szybę i krótką pokrywę bagażnika o pojemności 370 litrów. Pasażerowie mają zapewnioną przestrzeń dzięki dostatecznie dużej ilości miejsca nad głowami.
Opel Astra i jego dobry kierunek produkcyjny

Nie da się ukryć, że producenci Opla dbają o potrzeby swoich klientów. Kolejne wprowadzane modernizacje zapewniają rozwój coraz nowszych modeli. Ulepszenia są odczuwalne zarówno dla kierowców, jak i pasażerów. Coraz lepiej dostosowane do dróg zawieszenia zmniejszają kolizyjność, a przestrzeń wewnątrz aut umila podróże na różne dystanse. Projektanci linii Opla pamiętają także o zachowaniu estetyki wizualnej samochodów, dzięki której auta te cieszą nasze oczy. Opel Astra J już na początku swojej kariery zyskał uznanie fachowców. Otrzymał nagrodę Złotej Kierownicy 2009 w kategorii samochodów klasy kompakt, a w 2010 roku zajął trzecie miejsce w konkursie na Samochód Roku.

Źródło: https://www.irishroots.pl/tajemnice-i-atrakcje-zamku-warwick.htm