Santorini – grecka diabelska wyspa

0
248
4/5 - (1 vote)

Grecja to bardzo popularny kierunek turystyczny. Można tam zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Santorini, czyli wyspa, na której teren jest bardzo nietypowo ukształtowany, ponieważ jest w rzeczywistości olbrzymim kraterem, który powstał po trzęsieniu ziemi i wybuchu wulkanu ponad 3500 lat remu. Z tego też powodu, dawniej Santorini nazywano diabelską wyspą i wierzono, że mieszkają tam wampiry.

Santorini znajduje się w archipelagu Cyklad, liczącym 211 wysp. Położona jest niedaleko południowo- wschodnich wybrzeży Grecji. Stolicą tej wyspy jest Thira, znajdująca się oczywiście.. na krawędzi klifu, dzięki czemu jest tak malownicza i urokliwa, a widok na morze, jaki roztacza się stamtąd jest po prostu niesamowity.

Klimat jaki tam panuje można określić tylko jednym słowem: rajski. Nic dziwnego zatem, że turystyka w tamtym miejscu rozwija się znakomicie, a liczba gości jest niezmiennie wysoka. Widok domów zbudowanych na wysokich klifach, to pierwsze skojarzenie związane z tą wyspą i najczęstszy obrazek z pocztówek i przewodników turystycznych.

Źródło: https://www.pro-expert.com.pl/baterie-lazienkowe-kludi-bozz-w-ofercie-jorapol