Zmiana wyglądu auta za pomocą alufelg

0
327
Rate this post

Podróżowanie samochodem to czysta przyjemność dla każdego kierowcy. Najlepiej, jeśli poza znaczną mocą ukrytą pod maską, dysponowany przez nas pojazd wyróżnia się również ciekawym design’em nadwozia. Tu z pomocą przychodzi nam tuning optyczny z felgami aluminiowymi na czele.
Felgi aluminiowe, dobry arsenał w tuningu

Z dostepnych narzędzi w arsenale tuningowym, najlepsze efekty można osiągnąć po zastosowaniu aluminiowych obręczy. Po nabyciu właściwych felg aluminiowych, auto może przybrać takie cechy jak niekonwencjonalność, drapieżność lub sportowy charakter.

Sektor felg jest wyjątkowo zasobny w wybór wzorów, od powszechnych pięcioramiennych po obręcze z wieloma futurystycznymi liniami ramion.

Dobranie właściwego typu alufelgi do linii nadwozia samochodu nie wymaga konieczności posiadania znakomitej kreatywności, czy wyczucia artystycznego, ponieważ każdy uznany wytwórca oferuje przydatne akcesorium w formie konfiguratora kół. Taka internetowa przymierzalnia to niezastąpiony sposób na testowanie jak rozpatrywane obręcze kół będą zgrywały się z naszym czterośladem.
W tuningu rozmiar ma znaczenie

Pierwszoplanowym tematem przy dopasowaniu felg z aluminium, które mają za cel zrewolucjonizować klasę wizualną, jest ich średnica. Zwiększona średnica felg to bardziej wzmocniony efekt docelowy. Dopasowując rozmiar obręczy niepodważalnie trzeba się wspomagać predyspozycjami technicznymi przerabianego czterośladu i komfortem jazdy. Założenie obręczy o większej średnicy od zaprojektowanych fabrycznie wiąże się m.in. z obowiązkiem zamontowania opon o niższym profilu, co nie jest specjalnie wskazane na naszych nierównych ulicach.
Nie zapominajmy o pielęgnacji

Wybierając felgi aluminiowe nie zapominajmy, że o takie koła należy odpowiednio dbać. Uchronimy je wtedy nie tylko przed niszczeniem zewnętrznej powłoki, ale czyste koła zapewnią nam najlepszy efekt wizualny, dla którego w końcu wykonaliśmy cały trud dobrania i zakupu nowych obręczy ze stopów aluminium.