Tachodriv

0
748
Rate this post

Transport towarów wciąż stanowi bardzo ważną gałąź gospodarki. Chociaż z roku na rok informatyzacja świata jest coraz większa, to nie da się załatwić wszystkich spraw przez Internet.

Fizycznego towaru nie da się inaczej dostarczyć w inne miejsce, jak po prostu fizycznie go tam transportując. Dlatego też wciąż na drogach widzimy bardzo wiele samochodów ciężarowych. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z dystansu, jaki tacy kierowcy już przejechali lub jaki muszą przejechać.

Bardzo często są to odległości na tysiące kilometrów, jeśli mamy do czynienia z międzynarodowymi firmami. A każdy kierowca (nawet osobówki) wie, jak jazda – zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych – potrafi być męcząca.

Z tego powodu powstały przepisy, które normują czas pracy kierowców, aby zadbać o bezpieczeństwo ich samych i innych uczestników ruchu drogowego. Aktywność kierowców autobusów czy samochodów ciężarowych rejestrowana jest przez urządzenia typu Tachodrive, które rejestrują parametry pracy i dbają o nieprzemęczenie kierowców.