Kierunek budowa maszyn i mechanika

0
345
Rate this post

Kierunek mechanika i budowa maszyn to z pewnością jeden z najtrudniejszych kierunków studiów, dający jednak olbrzymie możliwości po jego ukończeniu. Co daje jego ukończenie, jaką wiedzę zdobywa absolwent i jakie daje mu to możliwości dalszego rozwoju.
Kierunek mechanika i budowa maszyn da przyszłemu inżynierowi wszechstronne wykształcenie w dziedzinie nowoczesnych technologii oraz konstrukcji i eksploatacji maszyn. Absolwenci zdobywają nie tylko wiedzę o budowie maszyn, ale także uczą się procesów ich konstruowania i późniejszego wytwarzania.
Kierunek mechanika i budowa maszyn, daje swoim słuchaczom nie tylko wiedzę czysto teoretyczną, ale i fachową, jak również umiejętność sprawnego wykorzystywania nowoczesnej techniki komputerowych systemów wspomagania projektowania typu CAD / CAM.
Kierunek ten to także nauka skutecznej organizacji i zarządzania. W późniejszej pracy ułatwia to przystosowanie się do nowego stanowiska i opanowanie koniecznej wiedzy, niezbędnej do wykonywania trudnej pracy inżyniera.