Motoryzacja pełna elektroniki

0
384
Rate this post

Nowoczesna motoryzacja w dużej mierze opiera się na elektronice. Niemal każdy układ w samochodzie posiada w sobie układy elektroniczne odpowiedzialne za monitorowanie stanu układu oraz sterowanie nim, a także będące częścią interfejsu komunikacyjnego z użytkownikiem. Niemal wszystkim tym steruje zaś centralny komputer.

Elektronika w nowoczesnych samochodach odpowiedzialna jest zarówno za ich większą funkcjonalność, jak i za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Takie układy, jak choćby ABS, czy system kontroli trakcji są przecież sterowane elektronicznie. Elektronicznie sterowany jest wtrysk paliwa, zapłon, ładowanie akumulatora i wiele innych układów. Dzisiejsza motoryzacja wręcz nie może obejść się bez elektroniki.

Oczywiście elektronika to nie tylko same zalety, ponieważ jak każda rzecz może być ona czasem zawodna. Dlatego dużym powodzeniem cieszą się wyspecjalizowane serwisy, które muszą się czasem mierzyć ze skomplikowanymi awariami. Elektronika zaś, jak cała motoryzacja cały czas silnie się rozwija.