Znaki na jezdni

0
342
Rate this post

Przydatne informacje dotyczące definicji, które na pewno przydadzą się przed egzmainem na prawo jazdy.

Znaki malowane na jezdni są bardzo istotnym elementem nowoczesnej sygnalizacji drogowej, które często są niezauważane przez kierowców nie tylko tych młodych. Mają one barwę białą i zaliczane są do znaków poziomych w odróżnieniu od znaków pionowych umieszczanych na słupach. Znaki te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i przelotowości ulic tam, gdzie nasilenie ruchu tego wymaga. Nakazują one kierującym pojazdami właściwie prowadzenie pojazdów i mogą zastępować obiekty drogowe ( na przykład wysepki na placach), jeżeli ze względów urbanistycznych lub innych nie można tych obiektów umieszczać.
Znaki na jezdni składają się z linii ciągłych i przerywanych, podłużnych, skośnych lub poprzecznych względem osi drogi oraz innych znaków, jak strzałki i napisy.
Warto przypomnieć sobie tak podstawowe informacje zwłaszcza przed egzaminem na prawo jazdy, czy egzaminem wewnętrznym w twojej szkole jazdy.Informacje dotyczące znaków malowanych przydatne są nie tylko dla początkujących kierowców. Zwłaszcza, że często kierowcy zapominają o tego rodzaju znakach.