Uprawnienia elektryczne

0
350
Rate this post

Najpopularniejszym w Polsce zawodem dla mężczyzny jest po prostu „budowlaniec”. Jednak mimo to, że ktoś może mieć dziesięć lat doświadczenia w pracy na różnych budowach lub przy różnorodnych remontach może mieć problem ze znalezieniem stałej i dobrze płatnej pracy w tym zawodzie. Dlaczego?

Największym problemem jest zatrudnianie ludzi na czarno. Taki pracownik może nabrać umiejętności, ale nie może pochwalić się taką pracą w cv czy w innych dokumentach, ponieważ oficjalnie nigdy jej nie wykonywał. Niestety tylko największe firmy budowlane zatrudniają pracowników na umowę i dają im referencje potwierdzające umiejętności.

Drugi problem to lata pracy, zdobywanie doświadczenia, ale brak potwierdzenia tego odpowiednim dokumentem uprawniającym do takiej pracy. Niestety wiele ofert pracy zaznacza, że przyjmie pracownika mającego uprawnienia elektryczne, który potem będzie mógł przybić własną pieczątek i podpisać się pod zleceniem. Zwykły elektryk, który może mieć nawet i 30 lat doświadczenia, ale nie ma odpowiednich uprawnień na nic się zda w takiej firmie.

Dlatego też chcąc zdobyć w tej branży dobrą i stałą pracę lub też otworzyć własną firmę i być niezależnym trzeba mieć różnego rodzaj uprawnienia, które pozwolą na legalne wykonywanie pracy.