Tachodrive

0
449
Rate this post

Każdy kierujący autobusem lub ciężarówką ma obowiązek korzystać z tachografu. Jednak co to jest i czemu musi być obowiązkowo używane?
Tachograf to urządzenie pomiarowe, które mierzy prędkość oraz czas jazdy. Dzięki temu może on zarejestrować drogę przejechaną przez pojazd w danym okresie czasu. Stał się on obowiązkowym wyposażeniem niektórych pojazdów ze względu bezpieczeństwa. A to za sprawą tego, że wiele państw wprowadziło ograniczenia dotyczące czasu pracy kierowców niektórych pojazdów, takich jak autobus, czy ciężarówka.
Są dwa rodzaje tachografów – cyfrowe oraz analogowe. Te drugie są podatne na fałszowanie, dlatego aktualnie coraz częściej stosuje się tachografy cyfrowe.
Odczytywanie danych z takiego urządzenia może wydawać się skomplikowane, jednak wcale tak nie jest. Dzięki takiemu wynalazkowi jakim jest Tachodrive staje się to bardzo proste, a samo narzędzie nie kosztuje dużo.
Podsumowując, tachograf jest istotnym elementem w pracy kierowcy, gdyż kontroluje jego czas pracy, co wpływa na poprawę bezpieczeństwa na drogach.