Samochody używane sprzedaż Warszawa

0
240
Rate this post

Samochody używane – na co zwrócić uwagę?

W Polsce kupowanie samochodu używanego to standard, dlatego – jeżeli i my staniemy przed takim zakupem – warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę.

Otóż po pierwsze i najważniejsze – nie do każdego właściciela wystawiającego ofertę na aukcji musimy jeździć osobiście. Czasem już po zdjęciach widać, w jakim stanie może być jego auto. Jeżeli natomiast zdjęć jest za mało, warto poprosić sprzedawcę o przesłanie dodatkowych – gdyby nie chciał przesłać, wiemy już, że nie jest on wart naszego czasu.

Jeśli jednak do spotkania dojdzie, musimy:
– Przyjrzeć się dokładnie samochodowi z zewnątrz. Czy coś było lakierowane? Czy zderzak jest cały? Czy widać korozję?
– Zrobić oględziny od wewnątrz. W jakim stanie jest tapicerka? Kierownica? Skrzynia biegów?
– Sprawdzić, co jest pod maską. Czy są jakieś ślady ręcznych napraw?
– Zrobić jazdę próbną i sprawdzić, jak się nam prowadzi.

Uwaga: samochody sprowadzane do Polski zza granicy to modele, które w ok. 90% uczestniczyły w przynajmniej jednej drobnej kolizji. Warto być więc pod tym względem szczególnie uważnym. Po drugie – wielu sprzedawców troszkę „udoskonala” swoje oferty i pisze o tym, że auto nie miało wypadku, choć miało, że są oni pierwszym jego właścicielem, choć nie są, że stan jest bez zarzutu, choć nie jest, i tak dalej, i tak dalej. Tu również trzeba być więc czujnym.

Jeśli chodzi o samochody używane sprzedaż Warszawa, Kraków, Wrocław i inne większe miasta w Polsce pozwalają na znalezienie czegoś w naprawdę dobrym stanie i za naprawdę niską cenę. To właśnie bowiem w takich miastach konkurencja między ofertami jest największa, a tym samym – jeżeli będziemy przeglądać samochodowe giełdy internetowe – nie pomińmy informacji o tym, w jakim mieście dane auto jest do odebrania.