Ruchome Podesty

0
241
Rate this post

Niemal każda firma budowlana musi wykonywać prace wysokościowe, które wymagają bezpiecznych i skutecznych rozwiązań umożliwiających dostarczenie pracowników i materiałów budowlanych na stosowną wysokość.
Tam gdzie niemożliwe jest użycie najczęściej stosowanych rusztowań, z pewnością sprawdzą się wszelkiego rodzaju podesty ruchome. Te popularne podnośniki cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem wielu użytkowników. Największą ich zaletą jest możliwość wykonywania różnych prac na nawet dużych wysokościach przy praktycznym wyeliminowaniu ryzyka z tym związanego. Podesty ruchome są powszechnie wykorzystywane przy pracach takich jak remonty dachów czy elewacji, montaż konstrukcji hal stalowych, a nawet wszelkiego rodzaju pracach malarskich koniecznych do wykonania na wysokości.
Urządzenia te można podzielić na kilka rodzajów. Są to podesty ruchome mające możliwość prawie swobodnego przemieszczania się i podesty stacjonarne. Pierwsza grupa to podnośniki wolnobieżne, które posiadają własny napęd, kolejna to podesty przewoźne czyli zamontowane na różnego rodzaju przyczepach oraz ostatnia, czyli samobieżne najczęściej montowane na samochodach ciężarowych. Ten typ jest chyba najbardziej znany i wykorzystywany do wielu rodzajów prac.