Małe Trójmiasto Kaszubskie

0
230
Rate this post

Na Małe Trójmiasto Kaszubskie składają się Wejherowo, Rumia i Reda. Najstarsze i najciekawsze jest zdecydowanie Wejherowo – w mieście tym znajduje się kilka zabytków o niemałej wartości historycznej oraz Kalwaria Wejherowska, ponadto w mieście bieg swój rozpoczyna kilka szlaków pieszych co sprawia, że każdy amator takich wycieczek zamieszkały w trójmieście musi przynajmniej kilka razy w życiu Wejherowo odwiedzić.

Kolejnym miastem jest Reda. Architektura tego miasta nie zachwyca – stanowi ono po prostu noclegownię dla osób pracujących w Trójmieście. Mieszkania i pokoje do wynajęcia są tu dużo tańsze niż w Gdyni czy Gdańsku. Miasto w ostatnim czasie mocno się rozwija – powstają nowoczesne osiedla, dzięki którym Reda powoli przestaje kłuć swoją brzydotą w oczy.
Najbliżej Gdyni znajduje się Rumia. Dużo na jej temat mówi fakt, że na jednym z portali społecznościowych powstał profil „Rumia, Florencja północy” bezlitośnie naśmiewający się z jej wątpliwej urody. Zabudowa miasta jest chaotyczna, interesujących miejsc jest w nim raczej niewiele.