Jak przyjemnie spędzić wczasy w Egipcie?

0
217
Rate this post

Wybór Egiptu na miejsce swojego wypoczynku podczas urlopu z pewnością dla wielu osób okaże się być doskonałą decyzją. Egipt jest położony w rejonie obfitującym w wiele atrakcji turystycznych. Przepiękne, piaszczyste plaże położone zarówno nad Morzem Śródziemnym, jak i Morzem Czerwonym przez wiele osób uznawane są za jedne z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych na świecie.
Egipt przyciąga też turystów wieloma tajemniczymi zabytkami, będącymi dziedzictwem po jednej z najbardziej rozwiniętych starożytnych cywilizacji na całym świecie. Wokół piramid, czyli grobowców prastarych potężnych władców ? Faraonów, do dzisiaj narosło wiele legend i mitów. Budzą one nie tylko ściśle historyczną ciekawość, ale przede wszystkim rozpalają wyobraźnię.
Spędzając urlop w Egipcie, koniecznie trzeba urozmaicić swoje wakacje chociaż kilkudniowym pobytem w Kairze. Kair jest wyjątkowym miastem. Może zachwycić nas nie tylko swoją oryginalną mieszanką kulturową i religijną, ale również wyjątkową architekturą. Możemy podziwiać tutaj zarówno piękne meczety, jak i wyjątkowe świątynie chrześcijańskie przepięknie przyozdobione rzeźbami z kości słoniowej.