Dom

0
231
Taxi car on the street at night
Rate this post

Wiele rodzin zamieszkujących w ciasnych mieszkaniach, marzy o przeprowadzeniu się do własnego, obszernego domu, w cichej okolicy.
Ci, których na to stać mają do wyboru pierwotny i wtórny rynek nieruchomości, bądź też mogą zdecydować się na wybudowanie domu.
Decydując się na zakup konkretnej nieruchomości, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim, czy architektura budynku jest zgodna z naszymi oczekiwaniami i jakie ewentualne modernizacje będzie można przeprowadzić.
Budynki stare, zaniedbane będą miały przeważnie dość atrakcyjną cenę, ale trzeba bardzo uważać, gdyż mogą się w nich kryć przykre niespodzianki i remont takiego domu będzie nieopłacalny.
Pośrednicy obrotu nieruchomościami, chcąc jak najszybciej sprzedać taki dom, mogą celowo ukryć lub przemilczeć jego wady.
Jeżeli jest taka możliwość, to dobrze by było sprawdzić dokładnie w jakim stanie są instalacje i ewentualnie poprosić znajomego fachowca, aby wypowiedział się na ten temat.
Należy również dokładnie sprawdzić stan prawny takiej nieruchomości, ponieważ może się okazać, że są wpisane do księgi wieczystej pewne obciążenia, typu hipoteka czy służebności.