Specjalistyczne Pojazdy
2 votes, 5.00 avg. rating (97% score)

Pojazdy specjalistyczne są wykorzystywane w straży pożarnej, przez policje i przez wojsko. Na przykład pojazdy specjalistyczne strażackie dzielą się jeszcze na pojazdy ratowniczo-gaśnicze, pojazdy ratownictwa technicznego, pojazdy holownicze czy przyczepy strażackie.
Wszystkie te pojazdy wyposażone są w jak najlepsze i jak najnowocześniejsze sprzęty, typu drabiny, żurawie, węże, transformatory i inne podobne. Samochody wyjeżdżają na akcje gaszenia pożarów, wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń, sprzątania na drogach substancji szkodliwych, które zostały wylane lub wyciekły w wyniku wypadku, czy nawet ratowania kotów, które wlazły na drzewa.
Wojskowe pojazdy specjalistyczne to samochody ciężkie, wykorzystywane do misji w najcięższych warunkach drogowych, atmosferycznych, to pojazdy szczególne narażone na uczestnictwo w walkach, obronne, opancerzone i bojowe.
Trudno jest sobie wyobrazić, że takie pojazdy są produkowane przez polskich producentów w polskich fabrykach, a jednak są i są to pojazdy wykonane z bardzo dużą starannością.