Kwatery Miedzyzdroje
1 vote, 2.00 avg. rating (67% score)

Baza noclegowa – miejsce, w którym każdy człowiek musi się czasami zatrzymać. Jest ona jedną z kluczowych części zagospodarowania związanego z branżą turystyczną. Bazami nazywa się przeróżne obiekty noclegowe oraz należące do nich lub niezależne urządzenia towarzyszące. Mają one swój jeden, główny cel.

Celem wszystkich baz noclegowych jest zapewnienie turystom jakiegoś miejsca zamieszkania na ten czas, który spędzają oni poza swoim miejscem stałego zameldowania. Do baz zalicza się Kwatery Miedzyzdroje, hotele, pensjonaty czy domki letniskowe. Z racji tego, iż różnią się one swoim wyposażeniem i ofertą usług, spełniają one odmienne wymagania. Baza noclegowa zawsze ma więc spełniać potrzeby wybranej grupy klientów i zapewniać im warunki przybliżone do tych, które posiadają oni w swoich domach.

Oczywiście charakter takich baz noclegowych jest zmienny. W znacznym stopniu zależy on od warunków przyrodniczych, widocznych w danej okolicy. To one sprawiają, że poszczególne bazy są popularne wyłącznie w konkretnych dzielnicach.