Wypożyczalnia samochodów – Piła
1 vote, 4.00 avg. rating (86% score)

Na co zwrócić  uwagę wypożyczając auto za granicą?

Najlepiej zwiedzać samemu – wypożyczalnia samochodów   to więc świetny pomysł. Na co jednak uważać dokonując wynajmu auta za granicą?
W większości państw prawo jazdy UE jest uznawane. Wyjątkiem są jednak m.in. Grecja i Egipt, gdzie wymagane jest tzw. międzynarodowe prawo jazdy. Jest to standardowy dokument, ale tłumaczony na 10 języków. W wypożyczalni musimy też przedstawić zazwyczaj dwa dokumenty – dodatkowo paszport lub dowód osobisty.
Większość wypożyczalni wymaga od nas karty kredytowej. Blokowana jest na niej pewna kwota pieniędzy, aż do momentu określenia faktycznego kosztu wynajmu.
Wiele sieciowych wypożyczalni nie obsługuje kierowców w wieku poniżej 21 lat.  Czasem od młodych osób pobierana jest także dodatkowa opłata. W umowie wynajmu deklarujemy maksymalną liczbę km, jaką mamy danym samochodem przejechać. Przekroczenie tego limitu powoduje pobranie dodatkowej opłaty. Auto należy oddać w stanie takim samym w jakim było wypożyczone (np. bak zatankowany do połowy). Za wszelkie uchybienia wypożyczalnia policzy nam osobno.