Kredyt na samochód
1 vote, 4.00 avg. rating (86% score)

Pewnie sam wiele razy zastanawiałeś się jak działa proces przyznawania kredytu na samochód. Jako, że można powiedzieć stało się to moją pasją to postaram się w kilku słowach o tym powiedzieć. Zacznijmy od tego, czy rzeczywiście warto się „pakować” w taki rodzaj zobowiązania.

Jeśli prowadzisz firmę to odpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Mając samochód firmowy możesz znacznie rozszerzyć swój rodzaj działalności, mieć lepszy i sprawniejszy kontakt z klientem oraz przede wszystkim być bardziej mobilnym. Wiele osób wykorzystuje także samochody firmowe do swoich prywatnych celów. Oczywiście można dyskutować, czy takie działania są w porządku, jednak czy warto nie spać w nocy w strachu przed kontrolą z Urzędu Skarbowego?

Kolejna sprawa to dostępność kredytów samochodowych, dzięki temu bardzo wiele osób może sobie na nie pozwolić. Ciekawą kwestią jest także to, że można otrzymane pieniądze przeznaczyć na sfinansowanie pojazdu używanego, a nie tylko nowego. Jednak w obu przypadkach będziemy potrzebowali odpowiednich dokumentów, i tutaj w bardzo wielu przypadkach zaczynają się schody. Po pierwsze będziemy potrzebowali tak oczywistych dokumentów jak dowód tożsamości, ubezpieczenie oraz zaświadczenie o dochodach z ostatnich sześciu miesięcy. Przyda nam się także kalkulator do kredytu samochodowego, który pomoże nam w szybki i dosyć sprawdzony sposób wyliczyć wysokość rat oraz okres spłaty. Warto z niego skorzystać zanim udamy się na rozmowę z bankiem. Tam na miejscu pracownicy placówki wszystko nam już powiedzą i w ciągu kilku dni podejmą ostateczną decyzję, otrzymamy kredyt na samochód.