Dachówki betonowe
1 vote, 2.00 avg. rating (67% score)

Dachy odporne na działanie wiatru

Nawałnice jakie ostatnimi czasy przeszły przez Polskę wyrządziły wiele szkód. Połamane drzewa, zniszczone samochody i pozrywane dachy. Wiele osób w jednej chwili straciło dach nad głową. No właśnie, ale czy tak musiało być? Czy można było ustrzec się od katastrofy budowlanej używając innego pokrycia dachowego? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest jednak pewne rodzaj pokrycia dachowego ma znaczenie.
Powszechnie uważa się, że najbardziej odporne na działania silnego wiatru są dachówki betonowe. Dlaczego tak jest? Z prostej przyczyny. Tego typu pokrycia sporo ważą, dlatego przy prawidłowym montażu bardzo trudno jest je poderwać. Oczywiście nie jest to niemożliwe, ale prawdopodobieństwo że ta się stanie jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku np. blachodachówek anonserek – gry erotyczne.
Materiał, z którego wykonane są blachodadchówki jest zdecydowanie lżejszy, a więc bardziej podatny na porywy wiatru. Dachy kryte takim materiałem są nazywane lekkimi. Jest to z pewnością korzystne dla całej konstrukcji domu, ale może mieć negatywne skutki właśnie w przypadku silnych porywów wiatru.
Oczywiście nie ma idealnego materiału, który oparłby się trąbie powietrznej, wydaje się jednak, że jeśli chcemy mieć większość pewność, że nasz dach przetrwa nawałnice, powinniśmy zdecydować się na dachówki betonowe. Poza odpornością na warunki atmosferyczne produkt ten jest trwały i sprawdzony. Od lat bowiem dachy kryje się tego typu dachówkami, wykonywanymi wyłącznie z naturalnych surowców i składników.