Ciekawie spędzać czas
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ostatnio zastanawiałam się, jak można ciekawie spędzać czas, tak by przeżyć coś ciekawego, zobaczyć jakieś nowe rzeczy i poznać fajnych ludzi. Taką możliwość daje człowiekowi turystyka. Wiąże się ona przecież z przemieszczaniem się i poznawaniem nowych ludzi, a przy okazji można wiele zwiedzić, czasem nawet za darmo.
Wydaje mi się, że ponadto turystyka stawia przed człowiekiem pewne cele i wymagania oraz sprawia, że musi się on rozwijać. Przecież chociażby trzeba się w nowym miejscu porozumieć z ludźmi. Zatem człowiek musi się zdyscyplinować i poznać chociaż trochę nowych słów. Czyli, jak to mówią, poznać język w stopniu komunikatywnym.
Oprócz tego kiedy człowiek podróżuje, rozwijają się jego umiejętności społeczne – trzeba odważyć się rozmawiać, zapytać o dojście do celu. Czasem szybko dostosować się do kultury danego kraju. Zatem można powiedzieć, że turystyka powoduje, że człowiek rozwija się wszechstronnie i może wykorzystać swoje doświadczenia w dalszym życiu, na przykład zawodowym.