5 cech solidnego biura rachunkowego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Biura rachunkowe otwarte są na wszelkie formy współpracy z firmami – zarówno lokalnie, jak i prowadząc księgowość danej firmy zdalnie. Jednak spośród wszystkich ofert trzeba w końcu wybrać jedną i zdecydować się na konkretne biuro rachunkowe. Jak wybrać to najlepsze, oferujące kompleksową obsługę klienta? Oprócz atrakcyjnych cen należy również zwrócić uwagę na wymienione w artykule elementy.

W każdym większym mieście znajduje się z pewnością kilkadziesiąt kancelarii podatkowych, do których zwrócić możemy się zainteresowani daną ofertą, która przewiduje niezwykle niskie ceny za usługi księgowe. Jednak należy pamiętać także, że na rynku usług księgowych znajduje się wielu oszustów, którzy wykorzystują atrakcyjne ceny w celu zwabienia wielu klientów, najczęściej płacących z góry. Już sama prośba zapłaty z góry powinna wydać się nam podejrzana. Istnieje bowiem więcej sposobów na zweryfikowanie i wybranie dobrego biura rachunkowego, wcale nie bazujących na samych formach płatności anonserek – anonse erotyczne.

Przede wszystkim należy sprawdzić, czy biuro rachunkowe do którego zamierzamy się udać posiada wymaganą do prowadzenia tego typu działalności Licencję Ministerstwa Finansów, której wymogi zostały jasno określone w rozporządzeniu Ministra Finansów z Dziennika Ustaw odnośnie wymogów określonych dla osób mających zamiar prowadzić usługową obsługę ksiąg rachunkowych. Wiarygodność licencji jest niepodważalna i da zawsze się zweryfikować, dlatego biuro legitymujące się tym dokumentem z pewnością działać będzie zgodnie z prawem. Dobrym sposobem jest także zapytanie o licencjonowane oprogramowanie do obsługi księgowej firm – biura rachunkowe dbające o rodzaj prowadzonej działalności z pewnością z takich korzystają.

Biura rachunkowe zazwyczaj ubezpieczają swoją działalność, w razie gdyby popełniły jakikolwiek błąd w księgowaniu dla klienta, pokrywane jest z tego tytułu odszkodowanie. Błędy oczywiście zdarzają się sporadycznie, a praktycznie w ogóle, jednak dobre biuro rachunkowe z pewnością ubezpieczy swoją działalność od odpowiedzialności cywilnej, głównie ze względu na bezpieczeństwo zapewniane swoim klientom.

Dobrymi praktykami stosowanymi przez kancelarie podatkowe jest dostosowanie się do klienta, zmniejszając tym samym konieczność dostarczania przez klienta nowych dokumentów. Nowoczesne biura rachunkowe oferują odbiór dokumentów w siedzibie klienta, tak samo jak konsultacje dotyczące wyników finansowych na terenie firm. Dodatkowym atutem jest sporządzanie raportów i dokumentów dla banków dotyczących finansów firmy na życzenie klienta, lub tłumaczenie je na inne języki.

Biura rachunkowe dbające o swoich klientów skutecznie poszerzają zakres oferowanych przez siebie usług księgowych, co z punktu widzenia właścicieli firm jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Korzystanie z usług kancelarii podatkowej staje się coraz bardziej wygodne, i właśnie w tym kierunku zmierza cały sektor finansowy odpowiedzialny za obsługę klientów, a dobrym przykładem może być także pojawienie się na rynku systemów informatycznych, udostępniających klientom usługi księgowe on-line, których obsługę również oferują nowoczesne kancelarie podatkowe.